Invısalıgn

Invısalıgn

Invisalign İstanbul

Birçok hasta, ortodontik tel tedavisinin uzun sürmesinden ve rahatsızlık vermesinden sürekli şikayet etmektedir. Bu nedenle tedaviyi yarıda bırakanlar bile olmaktadır. Diş tellerinin ağız içinde rahatsızlık vermesi ve çirkin görüntü sergilemesi nedeniyle alternatif tedavi yöntemleri arayışına girmektedirler.

Ağzınızda estetik görünüm için, tedavi sürecinin daha kısa sürmesini ve sonucun nasıl olacağını başlangıçta görmek istiyorsanız invisalign İstanbul yöntemini tercih edebilirsiniz. Diş ve ağız yapınıza özel olarak üretilen plastik plakalarla daha rahat bir tedavi uygulanması mümnkündür.

Invisalign 1

ınvısalıgn tedavİSİ
NASIL YAPILIR?

Tedaviye başlamadan önce gerekli filmler ve tetkikler yapılır. Dişlerinizdeki çürükler ve diş taşları temizlenir. Ölçüler alındıktan sonra ağzınızda başka bir işlem yapılmaz.

Ortodontistiniz ağzınızdan aldığı ölçüleri patentli bir yazılıma aktarmaktadır. Bu yazılım sayesinde dişlerinizin bir sonraki aşamada hangi duruma gelecekleri öngörülmekte ve bir sonraki plaklar yazılmaktadır. Her bir plak 15 gün ağzınızda kalmaktadır. İkinci 15 günde bir sonraki plak takılmaktadır. Bu süreçte dişlerinizdeki gelişmeleri siz de programdan takip edebiliyorsunuz.

Tedavinin olumlu ilerlemesi ve belirlenen sürede sonuçlanması için sadece yemek sırasında plakları ağzınızdan çıkarabilirsiniz. Bunun dışında günün tamamında plakların ağzınızda kalması önemlidir.

ınvısalıgn NELERİ TEDAVİ EDEBİLİR?

Invisalign 2

Overbite

Invisalign 3

Prognatizm

Invisalign 4

Çapraz Kapanış

Invisalign 5

Diostema

Invisalign 6

Açık Kapanış

Invisalign 7

Çapraşık Dişler

Invisalign 8

Dişlerin Genel
Hizalanması

Invisalign 9

Süt Dişleri ve Daimi
Dişleri Olan Çocuklar

Invisalign 10

ınvısalıgn İLE TEDAVİNİN
AVANTAJLARI

Invisalign 11
Invisalign 12

Günlük aktivetelerinizi ve konuşmalarınızı olumsuz etkilemezler. Şeffaf bir yapıya sahip olduklarından aşırı dikkatli bakılmadıkça fark edilmezler. Rahatlıkla gülümseyip, konuşabilirsiniz.

Invisalign 13

Plakları çıkararak dişlerinizi daha rahat fırçalayabilirsiniz. Böylece uzun tedavi sürecinde dişlerinizin çürümesini ve diş eti hastalıklarını önlemiş olursunuz.

Invisalign 14

Yemek sırasında ağzınızdan çıkarabildiğiniz için istediğiniz yiyeceği yeme imkanınız bulunur.

Invisalign 15

Kullanımı, temizliği ve takılıp çıkarılması çok kolaydır.

Invisalign 16

Zararlı kimyasallar içermediğinden özellikle çocuklar güvenle takabilirler.

ınvısalıgn tedavİ
PLANI

Invisalign 18
Neden Telsiz Diş Tedavi Yöntemi

Dişlerdeki bozuklukların düzeltilmesi uzun ve ağrılı bir süreçte yapılmaktadır. Diş tellerinin ağızda verdiği huzursuzluklar bir yana batmalar, temizliğinin zor olması ve estetik görünmemeleri hastaların tedaviden uzak durmalarına yol açmaktadır.

İnvisalign tekniğinde şeffaf plaklar kullanılarak, hastanın öncelikle kendini iyi hissetmesi sağlanmaktadır. Plakların neredeyse hiç görünmemeleri ve istenildiğinde çıkarılıp, takılmaları kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Bu nedenle birçok hasta bu yöntemi tercih etmektedir.

İnvisalign Tedavisi Ne Kadar Sürüyor?

İnvisalign ABD merkezli bir tedavi yöntemidir. Bu teknoloji hala Türkiye’ye gelmediği için ağız ölçüleriniz yurt dışına gönderilip, plaklarınızın üretilip, geri gönderilmesi beklenmektedir. Plakların üretilerek gümrükten geçip, ortodontistinizin eline ulaşması ortalama 1-1,5 ay sürmektedir. Bu nedenle tedaviniz bu süreçten sonra başlamaktadır.

Tedavi sürecinde, ortalama 20-30 plak takılmaktadır. Bu da tedavi sürecinin ortalama 10 -15 ay sürmesi anlamına gelir.

Blog

İstanbul Ortodonti Uzmanı Ufuk Ok Bilgilendirme Paylaşımları
BLOG
Doç. Dr. Ufuk Ok Whatsapp
RANDEVU AL
WHATSAPP