BLOG

Gülüş Tasarımı İstanbul

Gülüş Tasarımı İstanbul

Günlük yaşantımızda duygularımızı mimiklerimizle ifade ederek karşı tarafa aktarırız. Her ne kadar bazen üzülsek ya da kaşlarımızı çatsak da gülümsemek hepimiz için vazgeçilmezdir ve hepimiz mükemmel bir gülümsemenin anahtarı olan sağlıklı dişlere sahip olmak isteriz. Sağlıklı dişlere sahip olmanın yolu var olan dişlerin özenerek bakım ve korumasının yapılmasından geçer. Bazı durumlarda yamuk veya kırık dişler ve diş eti sorunları görüntü bozukluklarına yol açabilir. Bu sorunların önüne geçebilmek ve dişlerin daha estetik görünebilmesi için gülüş tasarımı yaptırılmaktadır ve insanlar tarafından oldukça rağbet gören bir tedavi yöntemidir. İstanbul’da ise gülüş tasarımı tedavisi alanında uzman doktorlar tarafından merkezimizde profesyonel yöntemlerle rahatsız olduğunuz noktaları tedavi ediyor ve size muhteşem gülüşler veriyoruz. Gülüş tasarımı projesi sayesinde birçok randevu alıyor ve profesyonel görevlilerimiz sayesinde sizin merkezimizden mutlu ayrılmanızı amaçlıyoruz.

Nedir Gülüş Tasarımı?

Gülüş tasarımını şöyle tanımlayabiliriz; kişiler arzu ettikleri gülüşlere sahip olmak için yaptırdıkları bazı operasyonlardır. Dişleri beyazlatma, zirkon kaplama, bonfing ve diğer diş eti operasyonları bunlardan bazılarıdır. Aynı zamanda dudaklar şekillendirilip diş eti boyutu da yüze uygun yapılır. Bu operasyon sonrası diş eti doğal görünür ve diş yüzeyinde görünen sorunlar ortadan kaldırılır. Bu sorunların en önemlilerinden biri dişlerde kapanma sorunudur ve bu sorun ortadan kalkınca çene ve ağız kasları eski haline döner ve normalleşir.

Gülüş tasarımı yaptırmaya karar vermeden önce iyi düşünülmeli ve doktorunuza detaylı bir muayene yaptırmalısınız. Çünkü dişler ten rengine, yüz şekline ve ağız yapısına uygun olmalı ve diş etleriniz bu tedaviyi karşılayabilecek durumda olmalıdır.

Son yıllarda değişen trendlere göre kadınlar başta olmak üzere, diş yapısını değiştirmek isteyen birçok insan merkezimizi ziyaret etmektedir. Gelen kişiler çoğunlukla belirli isimlere sahip gülüşleri istemekte ve merkezimiz herkese uyum sağlayabilecek bir tutumla hizmetlerime devam etmektedir. Tedavi öncesi ve tedavi süreci boyunca çekilen fotoğraflarla sürekli öncesi ve sonrası yapıyoruz ve istediğiniz gülüşe sahip olmanız için en uygun ve doğru yolu izlemeyi amaçlıyoruz. Çünkü mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir yaşamın yolu gülümsemekten geçer. Biz de bu amaç doğrultusunda size muhteşem bir gülüş vermek için çalışacağız.

Gülüş Tasarımında Kullanılan Tedaviler

Gülüş tasarımı tedavisini anlatmadan önce mükemmel bir gülüş nasıl olmalı onu öğrenmemiz gerekir. Öncelikle dişlerde herhangi bir çarpıklık, yamukluk olmamalıdır dişler dümdüz ve bakımlı olmalıdır. Üst çenemizde bulunan kesici dişlerde herhangi bir leke olmamalı ve onlar diğerlerine oranla daha belirgin olmalıdır. Dudak ve dişeti arasında belirli bir oran olmalı ve diş etleri simetrik olup gülüş sırasında görülmelidir. Bu anlatılanların dışında bir diş yapısına sahip olan hasta gülüş tasarımı tedavisi olmaya gelebilir. Gelen hastanın ne istediğini bilerek gelmesi doğru ve etkili bir süreç ve başarılı bir sonuç için çok önemlidir. Tedavi olma kararı alan hastalar merkezimize uğradığında öncelikle onlara sosyal durumları ve kişilikleri hakkında sorular sorulmakta neden bu tedaviyi yaptırmak istedikleri anlaşılmaya çalışılmaktadır. Ardından bu bilgilerden yola çıkarak tedavi içerisinde kullanılan yöntemler hakkında bilgi verilmektedir.

Diş beyazlatma, yaprak diş, diş etini daha estetik hale getirmek, dikey boyut yükseltilmesi, kozmetik düzenleme, implant ve diğer ortadontik tedaviler gülüş tasarımı tedavisi içerisinde kullanılırlar. Buradan da anlamış olduğunuz gibi her bir operasyon diş yapısında farklı bir bölgeyi tedavi eder ve bu sayede yepyeni ve güzel gülüşlere sahip olmuş olursunuz. Bu tedavi yöntemleri içerisinde implant önemli bir yeri kapsar çünkü bu tedavi ömür boyu kullanılabilecek bir tedavidir bu yüzden birçok kişi tarafından tercih edilir. Ortadontik tedaviler ise dişlerdeki yamukluk ve çapıklığı tedavi eder.

İstanbul’daki Gülüş Tasarım Merkezinde Dikkat Edilen Kriterler Nelerdir?

Merkezimizde dikkat edilen en önemli kriterlerin başında yaş gelmektedir. Çünkü yaşın ilerlemesiyle dişlerde aşınma gibi sorunlar meydana gelmekte ve dudak kasları zamanla gevşemektedir. Bu yüzden öncelikle kişi hangi yaştaysa o yaşa uygun bir tedavi süreci başlar. Diğer önemli sebep ise cinsiyettir. Çünkü erkek ve kadınlarda diş yapısı farklılık gösterir. Kadınlarda dişler köşelerden biraz kavislenmiştir ama erkeklerde ağız daha belirgin bir yapıdadır.

Bunların dışında yapılan ön muayeneler doğrultusunda belirlenen diş eti görünümünüz ve diş yapınız da tedavi sürecini etkileyecek faktörlerden biridir. Öncesinde ve sonrasında çekilen fotoğraflarla tedavi süreci rahatlıkla izlenebilir ve gülüş tasarımı net bir şekilde görülebilir. Son olarak, en son kriter olan dudaklara gelirsek, dudakların kalınlığı, simetriliği ve kavisi kontrol edilir ve bu doğrultuda dudak yapısına en uygun diş görüntüsü yapılır. Tüm bu kriterler doğrultusunda size en güzel gülüşü vermek adına hiç durmadan hizmet vermekte ve kendimizi gün geçtikçe daha fazla geliştirip, bilinçli ve bilgilendirici bir şekilde tedavilerimizi gerçekleştirmekteyiz.

Hangi Sorunlar Gülüş Tasarımı Sonrası Giderilir?

Gülüş tasarımı sonunda diş üzerindeki lekelerden, diş etlerinizde meydana gelmiş şekil bozukluklarından, dişlerdeki uygunsuz dizilmelerden, diş aralarının olması gerektiğinden daha fazla olmasından, bazı durumlardan ötürü kaybedilmiş dişlerin yarattığı rahatsızlıklardan, dişlerdeki bozukluklar yüzünden oluşan estetik kaygılardan ve diş boyundaki orantısız görünümlerden kurtulmuş olacaksınız. Bu saydığımız sorunlar ortadan kalktığında gülüşünüz daha güzel ve özgüvenli olacak ve gülüş tasarımı sayesinde hayatınıza renk gelecek.

İstanbul Gülüş Tasarımı Fiyatları Ne Kadardır?

Diş estetiği ve gülüş tasarımının fiyatları İstanbul ili içerisinde hastalar tarafından oldukça merak edilmektedir ancak fiyatları yaptırılan bölgeye ve yapılan işleme göre değişiklik gösterdiği için en doğru bilgi merkezimize geldiğinizde yapılan ilk muayeneden sonra verilebilir. Kliniğimiz dışında başka bir merkez veya kliniğe gittiğinizde de ancak belirlenen test ve tetkikler sonucunda doktorun yorumu ile işlemin ücreti belirlenebilecektir.

Gülüş tasarımına ilişkin ortalama fiyat bilgisi yaklaşık bir şekilde verilebilir ancak gülüş tasarımı farklı tedavi yöntemleri ile gerçekleştirilebildiği için seçilen yöntem de yapılan tedavinin fiyatı hakkında belirleyici bir unsurdur. Gülüş tasarımı fiyatları üzerinde operasyon sırasında kullanılması belirlenen cihazın marka ve modeline endeksle de değişiklik gösterecektir. Örneğin diş beyazlatma işleminin fiyatında belirleyici etken model iken zirkonyum kaplamada  markadır.

Diş Estetiği İstanbul İlinde Nerede Yapılır?

Diş estetiği son yıllarda sıkça tercih edilen ve dolayısıyla hekimlerin de üzerinde durduğu bir tedavidir. Diş estetiğinin amacı en başta ne kadar estetik ve doğal görünğm elde etmek gibi anlaşılsa da diş yapısındaki anormallikler gelişen sorunlar özellikle sindirim sistemi olmak üzere insan vücudunun pek çok bölgesinde etkiye sahiptir. Örneğin,  olması gerektiği kadar çiğnenemeyen besinler mideye ulaştığında mide rahatsızlıklarına sebep olmakta ve bu rahatsızlıklar  sonrasında başka sıkıntılara da yol açmaktadır. Bu nedenle gülüş tasarımı İstanbul’nın neredeyse her ilçesinde oldukça talep gören ve pek çok hastane, klinik, diş estetiği merkezleri ve özel muayenelerde uygulanmaktadır. Gülüş tasarımı ile temelde bireylerin sağlıklı gülüşlere kavuşması hedeflenmektedir. Biz de ekip olarak merkezimizde çalışan hekimlerimizle birlikte arzu ettiğiniz gülüşleri sizin için başarılı bir şekilde inşa etmekteyiz.

Blog

İstanbul Ortodonti Uzmanı Ufuk Ok Bilgilendirme Paylaşımları
BLOG
Doç. Dr. Ufuk Ok Whatsapp
RANDEVU AL
WHATSAPP